A-klasa » Częstochowa II

Aktualności

Niewykorzystana szansa

• autor: GKS_27, 2014-10-26 17:49

Tylko 1 pkt z Lgoty Małej była w stanie przywieźć do Zawady osłabiona kadrowo Warta. Swoich szans nie wykorzystali kilkakrotnie Daniel Wolski i Adrian Abresz. Bramkę na 1:1 zdobył w drugiej połowie niezawodny w tym sezonie Jakub Posak, dobijając strzał Daniela Wolskiego.

W podstawowej jedenastce gości nie zobaczyliśmy pauzującego za kartki Mariusza Bugaja oraz z przyczyn osobistych Piotra Pluty, Andrzeja Dąbrowskiego i Łukasza Perlińskiego. Będąc w nowym zestawieniu formacja defensywna radziła sobie całkiem dobrze, której ostoją był Marcin Kukla.

Pierwsi do głosu doszli gracze Warty, kiedy to dwukrotnie sam na sam został obsłużony Daniel Wolski. Niestety, jego celownik był ustawiony idealnie w bramkarza gospodarzy. Kolejną doskonałą okazję miał grający na skrzydle "Agrest", lecz jego strzał okazał się zbyt lekki, by pokonać bramkarza gospodarzy.

Stare piłkarskie powiedzenie o niewykorzystanych sytuacjach znów wzięło górę i to Płomień zdobył prowadzenie. Strzał z rzutu wolnego sparował Damian Pietrzyk, co wykorzystał Albert Koćwin który uderzył z bliskiej odległości nie do obrony. W pierwszej połowie na tym emocje się zakończyły.

Początek drugich czterdziestu pięciu minut należał zdecydowanie do Warty, która dopięła swego strzelając bramkę dającą wyrównanie. Daniel Wolski z prawej strony pola karnego popędził w kierunku pola karnego rywali i oddał mocny strzał wprost w dobrze dysponowanego dziś bramkarza Płomienia. Golkiper odbił strzał książkowo w bok, jednak na całe szczęście nadbiegał tam Kuba Posak, który mimo asysty obrońcy zdołał z bliskiej odległości wbić piłkę do siatki. Tym samym strzelił siódmą bramkę w aktualnym sezonie!

Kolejne minuty to wymiana ciosów i niewykorzystane sytuacje z obu stron. W poprzeczkę  bramki Damiana Pietrzyka trafił z kilku metrów Mateusz Jabłoński, natomiast w przeciwną stronę szarżującego Daniela Wolskiego zatrzymywał... sędzia, podnosząc co rusz chorągiewkę sygnalizującą pozycję spaloną. W ostatniej minucie spotkania szalę zwycięstwa na naszą korzyść mógł przechylić kapitan naszego zespołu Marcin Kukla, jednak nie trafił czysto w piłkę po dośrodkowaniu Mateusza Małolepszego.