A-klasa » Częstochowa II

Aktualności

Pożegnanie rundy i lidera

• autor: GKS_27, 2014-11-09 15:12

W bojowych nastrojach Warta wybrała się na wyjazdowy mecz w Libidzy. Ewentualna porażka oznaczała po wczorajszym triumfie Olimpii Truskolasy zepchnięcie nas na drugą pozycję w ligowej tabeli. Tak się niestety stało, Błękitni odprawili Wartę z bagażem czterech bramek.

Już w pierwszych minutach było widać, że Wartę czeka bardzo ciężkie spotkanie. Murawa na bocznym boisku w Kłobucku nie należała do najlepszych, a gospodarze łatwo radzili sobie z akcjami Warty, w czym pomogli im też sami zawodnicy gości, którzy w łatwy sposób tracili piłki. Gdyby zawodnikom nie brakło pewności siebie, mogliby oni wyjść na prowadzenie.

Od 19' trwał napór na bramkę Damiana Pietrzyka. Najpierw golkiper Warty świetnie obronił strzał z rzutu wolnego, a następnia uratowała go poprzeczka. Po kilku minutach nic nie przeszkodziło jednak Libidzy w otworzeniu wyniku spotkania. Chwilę później mogło być już 2-0, jednak Pietrzyk świetnie obronił strzał z bliska.

W 30' bardzo dobrą okazję na wyrównanie miał Daniel Wolski, lecz nie wykorzystał błędu obrońcy i trafił piłką w słupek. Błękitni natychmiast odpowiedzieli bramką - po dośrodkowaniu w pole karne Amadeusz Polak trafił w poprzeczkę, a potem dobitką umieścił futbolówkę w siatce - był to jego drugi gol w tym spotkaniu.

Trójka sędziowska popełniała dość wiele błędów, krzywdzących obie strony spotkania, m.in. odgwizdując niesłuszne spalone.

Druga połowa rozpoczęła się trzecią bramką dla Libidzy. Po dośrodkowaniu z bocznej części pola karnego źle lot piłki obliczył Damian Pietrzyk, przez co ta doszła do Sebastiana Noconia i pozwoliła Błękitnym podwyższyć przewagę.

Warta miała zdecydowanie większe posiadanie piłki, jednak nie potrafiła tego wykorzystać. W drugiej połowie stworzyła kilka sytuacji - w jednej z nich Mateusz Małolepszy nie trafił z bliska na pustą bramkę, piłkę wybił mu spod nóg bramkarz. Chwilę później ten sam zawodnik oddał świetny strzał z rzutu wolnego, jednak rykoszet nie pozwolił Warcie na zdobycie gola.

Wprowadzony pod koniec spotkania Michał Wolski popełnił błąd w rozegraniu piłki, co bezlitośnie wykorzystali Błękitni - w czwartej sytuacji zdobyli czwartą bramkę, a dublet skompletował Sebastian Nocoń.

Później Warta utrzymywała się do końca spotkania przy piłce, jednak nic z tego nie wynikło i wróciła do Zawady z czterobramkowym bagażem. Wynik nie jest jednak niespodzianką, gdyż regres formy był już widoczny od kilku spotkań. Na zimę Warta musi zadowolić się fotelem wicelidera.

Wypowiedzi pomeczowe

Paweł Wilk (trener KS Warty Zawada):

"Możliwe, że w końcu wyszło to, że nie bylismy odpowiednio przygotowani. W pewnym momencie było tak źle, że chcieliśmy wycofać drużynę z rozgrywek, jednak potem przezwyciężyliśmy jakoś ten kryzys. Dzis było widać, że problemy się nawarstwiły i przyszła porażka. Bolesna - zagraliśmy słabo, ale oprócz posiadania piłki niczym się nie wyrożniliśmy. Nie wykorzystaliśmy swoich sytuacji. Libidza strzeliła nam jedną bramkę - trzy strzeliliśmy sobie praktycznie sami.

"Wynik nie odwzierciedla przebiegu spotkania, natomiasz nasza porażka jest całkowicie zasłużona. Sądzę, że zimny prysznic, który w końcu musiał nadejść, spowoduje, że przepracujemy ostro zimę i będzie dobrze."

"Naszym dalszym priorytetem jest awans, nie stała się tragedia - wciąż mamy cztery punkty przewagi nad Juniorem Szarlejką i liderujemy z Olimpią Truskolasy. Wierzę, że mamy potencjał. Brakło nam dziś sił i kiedyś musiało dojść do tragedii takiej jak dziś, kiedy gra się na tzw. >, ale sądzę, że dobrze przepracowana zima przyniesie nam korzyści."

Amadeusz Polak (Błękitni Libidza, strzelec dwóch bramek):

"Mecz ogólnie stał na bardzo niskim poziomie, ale strzeliliśmy cztery gole i wygraliśmy dzisiejsze spotkanie. Nie ustrzegliśmy się błędów, choć zagraliśmy bardzo słabo w defensywie."

"Myślę, że w przerwie między rozgrywkami dokonamy paru wzmocnień i awansujemy do A Klasy, bo jesteśmy zdecydowanie najlepszą drużyną w naszej klasie rozgrywkowej."