A-klasa » Częstochowa II

Aktualności

Zaprzepaszczona szansa na awans: Warta 1-2 Błękitni

• autor: RksCz-wa1921, 2015-06-21 20:17

Warta Zawada w meczu na szczycie B-Klasy, będącym jednocześnie ostatnim spotkaniem w tym sezonie, przegrała z wiceliderem z Libidzy 1:2 i kończy rozgrywki na trzecim miejscu. Do A-Klasy awansują Olimpia Truskolasy i nasi dzisiejsi rywale.

Od początku było wiadomo, że spotkanie nie będzie należało do najprzyjemniejszych - ani pod względem gry, ani pod względem oglądania. Presja ciążyła na każdym zawodniku Warty, każdym piłkarzu z Libidzy i na sędziach. Trójka arbitrów w składzie Łukasz Karmański, Marcin Cieślik (boczni) oraz Piotr Skoczylas (główny, Częstochowa; pierwotnie mecz miał sędziować Michał Cybulski) całkowicie nie poradziła sobie z zadaniem, które spoczęło na ich barkach i podejmowała decyzje błędne, głównie na niekorzyść Warty.

Mecz rozpoczął się od bardzo nieprzyjemnej sytuacji. Głowami przed polem karnym Warty zderzyli się Andrzej Dąbrowski i Piotr Pluta. O ile kapitan naszego zespołu wyszedł z tego zdarzenia jedynie z guzem, to środkowy pomocnik Warty nie miał tyle szczęścia. 27-letni zawodnik porządnie rozciął sobie głowę i nie obyło się bez przyjazdu karetki, która zawiozła piłkarza na szycie.

W miejsce poszkodowanego wszedł Daniel Wolski, który kilkanaście minut później otworzył wynik spotkania. Świetną piłkę w pole karne posłał Jakub Posak - futbolówka minęła ostatniego obrońcę i dotarła do napastnika Warty, który strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi rywali.

Błękitni jednak przeważali przez całą pierwszą połowę i postanowili udokumentować przewagę tuż przed przerwą. Zawodnik gości dośrodkował z rzutu wolnego na ósmy metr, gdzie słabo w powietrze wyszedł bardzo pewnie broniący dziś Damian Pietrzyk. Tam czyhał już błędnie kryty piłkarz Libidzy, który umieścił piłkę w siatce. Pierwsza część spotkania zakończyła się kolejną wymuszoną zmianą. Za Michała Wolskiego na boisko wszedł Łukasz Ociepa.

W drugiej połowie przyjezdni trochę opadli z sił, jednak w przeciwieństwie do Warty potrafili kreować sobie sytuacje. Raz piłka trafiła w słupek, raz minęła bramkę o parę centymetrów. W bramce świetnie zachowywał się Damian Pietrzyk. Gdyby nie jego postawa to już po pierwszej połowie mogło być pozamiatane. W drugiej części gry podtrzymał swoją bardzo dobrą dyspozycję.

Niestety, Warcianie nie potrafili tego wykorzystać. Gospodarze ograniczali się tylko do pojedynczych strzałów z środka pola, notując również wiele strat i rzadko grając skrzydłami. Dodatkowo mecz był dość ostry, a pikanterii dodawały decyzje sędziów.W końcówce Warta postawiła już tylko na atak.

Błękitni musieli jednak wykorzystać swoją przewagę i kilka minut przed końcem podwyższyli na 1:2. Zawodnik z Libidzy ograł Andrzeja Dąbrowskiego i w pojedynku sam na sam pokonał Damiana Pietrzyka. Trzy punkty i awans pojechały do Libidzy.